HOSTÉ

MUDr. Marek Dvořák

MUDr. Marek Dvořák Beseda s Markem Dvořákem – Mezi nebem a pacientem

Doktor urgentní medicíny. Doktorem na záchrance chtěl být už od mala. Dnes se mu, jak sám říká, splnily všechny sny. Pracuje u pozemní i letecké záchranky i na urgentním příjmu největší české nemocnice. Ve volném čase se věnuje bojovému sportu MMA a také se snaží o lásce k urgentní medicíně informovat na svém instagramu.

Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha Beseda s Markem Orko Váchou – Etika ve zdravotnictví

Římskokatolický kněz, přírodovědec, pedagog, spisovatel, skaut, farář ve farnosti Lechovice u Znojma a zároveň kaplan akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Je přednostou Ústavu etiky na III. lékařské fakultě UK Praha. Vystudoval obor molekulární biologie a genetika na Přírodovědecké fakultě MU Brno a teologii pak v Olomouci a Bruselu. Účastnil se dvou výprav na Antarktidu (1997 a 2000). Šest měsíců žil v trapistickém klášteře ve Francii (2002). Je autorem více než dvaceti knih, mezi nimi s názvem Nevyžádané rady mládeži (2017), která vzbudila velký ohlas. V listopadu 2018 vyšel další titul z jeho autorství, s názvem Radost z Boha a ve 2019 knižní rozhovor Jízda v levém pruhu.

Monika Dudová

Monika DudováModerátorka hitrádia Orion

Moderátorku dělá již dvacet let. Zkušenosti má jak z rádiového, tak z televizního formátu. Funguje hlavně v Ostravě a v Praze. Má vlastní podcast a lidé ji mohou znát také z festivalů jako je např. FM City Fest nebo Baník 100fest. A to nejdůležitější – tuhle práci miluje